Solidarnost na djelu

Solidarnost na djelu

Pomozimo onima kojima je pomoć najpotrebnija

Listopad je već 40 godina mjesec održavanja akcije Hrvatskog Crvenog križa u kojoj se prikuplja pomoć za najpotrebnije.

Hrvatski Crveni križ i ove je godine organizirao akciju prikupljanja pomoći najpotrebnijima na području cijele Hrvatske. Uključila se i OŠ Popovača čiji su učenici sedmih i osmih razreda, uz poticaj svojih vjeroučiteljica i vjeroučitelja, u poslijepodnevnim satima 11. listopada na području općine Popovača prikupljali odjeću, obuću, hranu, novac i druga materijalna dobra. Rezultati su odlični, a evo što su o akciji rekli neki od učenika koji su sudjelovali.

Ljudi su nas dočekivali s radošću i akcija mi se svidjela.

Tomislav Papišta 7.b

Prikupljali smo novac za one kojima je najpotrebnije.Ljudi su nam otvarali svoja vrata i bili vedri i ljubazni, a mi smo bili zadovoljni jer smo radili nešto za dobrobit drugih.

Danijela Zlodi 7.b

Bilo je zabavno i korisno sudjelovati u akciji Crvenog križa. Većina je ljudi dala koliko je mogla, a samo nas je jedan čovjek odbio.

Patrik Ratkajec 7.

U akciju sakupljanja krenuli smo ispred trgovine u Potoku. Raspodijelili smo se tko će u kojem smjeru. Svi su nas toplo dočekali, samo se u neka dvorišta nismo usudili ući zbog pasa.

Antonija Pranjić 7.e

Dora Babić 8.d i Karla Prebeg 8.d