Stogodišnjak Šegrt Hlapić

Stogodišnjak Šegrt Hlapić

šegrt

Izvanučionički projekt za treće razrede

Knjižnica i čitaonica Popovača u suradnji s Knjižnicom osnovne škole Popovača i ove će godine organizirati izvanučionički projekt za treće razrede.

Program će se odvijati 4. lipnja za matičnu školu i 5. lipnja za područne škole u Knjižnici i čitaonici Popovača.  Povodom 100-te obljetnice tiskanja, tema ovogodišnjeg programa je Šegrt Hlapić.

Nakon okupljanja, u 8:15 učenici će biti raspoređeni u tri grupe: jedna grupa će čitati i pripremati se za kviz, druga  će likovno obraditi motive iz teksta i izraditi A1 plakat, a treća grupa će raditi na dramatizaciji teksta i vježbanju igrokaza.  Nakon zasluženog odmora slijedi predstavljanje plakata, dramska igra i proglašenje pobjednika. Program će trajati do 12:00 sati.

Sam projekt se razvija već duži niz godina te je postao tradicijom. Dosadašnja su iskustva bila  pozitivna i učenicima  i nastavnicima.