Maškare

Maškare

... i slikali se na trgu

Učenici na trgu

Dana 4. ožujka bio je fašnik. I u našoj školi učenici su se maskirali.

Sve je počelo veselo. Početkom prvoga sata dežurni učenik došao je po nas i mi smo sišli u blagovaonicu zajedno s učiteljima, a kuharice su nam podijelile krafne punjene čokoladom.

Na školskim hodnicima mogle su se vidjeti razne maske. Bilo je svakakvih kostima: kauboja, pčelica, klaunova, princeza, vojnika, bubamara, mačaka i mnogih drugih kreacija.

Početkom trećeg sata učenici prvoga, drugoga, trećega i četvrtoga razreda sa svojim su nastavnicama krenuli prošetati ulicama Popovače. Na kraju su se slikali s nastavnicama na glavnome gradskome trgu. Čak je i svaka nastavnica imala drukčiju masku. Nastavnica Marija Potočki bila je gusarica, nastavnica Željka Šimić imala je ljubičastu venecijansku masku urešenu perjem,a nastavnica Nataša Deklman maskirala se u Arapkinju. Svi su se dobro zabavili i vratili u školu gdje je još malo zabave bilo tijekom odmora na školskim hodnicima.

Lana A. i Antonela R., 6.b