2. i 3. na županijskom natjecanju u čitanju na glas

2. i 3. na županijskom natjecanju u čitanju na glas

Županijsko natjecanje u čitanju naglas

čitanje na glasDana 24. listopada u Ogranku Caprag Narodne knjižnice i čitaonice Vlado Gotovac Sisak održalo se 2. županijsko natjecanje u čitanju naglas. Na natjecanju su sudjelovala djeca, pobjednici gradskih natjecanja Sisačko-moslavačke županije. Predstavljajući svoje škole, u dvije kategorije nastupili su učenici osnovnih škola iz Siska, Kutine, Ludine, Popovače, Hrvatske Dubice te Petrinje. Odrednicama natjecanja planirano je da svaki nastup mladih čitača traje 5 minuta, od toga prve dvije minute obrazlažu zašto su odabrali djelo i tri minute izražajno čitaju.

Na Županijsko natjecanje u kategoriji od 3.-5.razreda upućen je Lukas Merkaš iz PŠ Voloder predstavljajući roman Razmo u skitnji Astrid Lindgren, a u kategoriji od 6.-8. razreda Laura Bulatović iz 6. d razreda s djelom Zafrkancije, zezancije, smijancije i ludancije Sanje Pilić.

U mlađoj kategoriji Lukas Merkaš osvojio je treće mjesto dok je pobjedu odnijela učenica iz Siska. Predstavnica Siska osvojila je prvo mjesto i u starijoj kategoriji, a našoj Lauri Bulatović zasluženo je dodijeljeno drugo mjesto.

Svi učenici dobili su zahvalnice, a osvojena prva tri mjesta i prigodne knjige. Priznanja i knjige dodijeljene su i njihovim mentorima. Nakon ugodnog druženja učenici su s veseljem napustili knjižnicu.