2. mjesto na državnom natjecanju iz Matematike

2. mjesto na državnom natjecanju iz Matematike

56. Državno natjecanje iz matematike održano u Trogiru od 8. do 10. travnja 2015.

DSC08548Dorijan Lendvaj, učenik 5. e razreda naše škole sudjelovao je na Državnom natjecanju iz matematike u Trogiru i osvojio drugo mjesto. Na Državno natjecanje pozvano je 20 učenika petih razreda iz Republike Hrvatske.

Na natjecanje smo krenuli u jutarnjim satima, organiziranim prijevozom iz Zagreba i na stajalištu u Ziru sreli medu.

U hotel Medena stigli smo oko 16 sati. Smjestili smo se u sobe, a zatim je slijedila kratka šetnja s učiteljima mentorima. Svečanim otvaranjem u Kongresnoj dvorani hotela u 19 sati započelo je 56. Državno natjecanje iz matematike.

U četvrtak, 9. travnja 2015. od 9.00 – 12.00 h trajalo je natjecanje za učenike osnovnih škola u OŠ kralja Zvonimira u Segetu Donjem. U 17.00 h održana je prezentacija rješenja, a u 19.30 h objava privremenih rezultata. Nakon rješavanja žalbi, u 22.00 h slijedila je objava konačnih rezultata.

Posljednjeg dana natjecanja u jutarnjim satima održan je Okrugli stol, a zatim proglašenje pobjednika i svečana podjela priznanja i nagrada.

U popodnevnim satima krenuli smo prema našoj Moslavini i domu svome.

Iskrene čestitke Dorijanu na velikom uspjehu kojeg je postigao zahvaljujući svojoj velikoj ljubavi prema matematici!

Zdravko Kurnik (1937.-2010.)

Matematika nikad ne vara.

Samo su u matematici računi uvijek čisti.

Augustus DeMorgan (1806.-1871.)

Pokretač matematike nije zaključivanje, nego mašta.

Državno 2015.-rezultati

Mentorica: Zvjezdana Martinec, prof.