Lovro Ivić je najbolji čitatelj

Lovro Ivić je najbolji čitatelj

12074865_1060332883977080_5001783876225776773_nLovro Ivić je najbolji čitatelj na Županijskom natjecanju u čitanju naglas u starijoj kategoriji i odlazi na Državno natjecanje.

Jednodnevna akcija „Upali lampicu i čitaj“ koja se jučer, 23. listopada 2015., provodila na cijelom području Republike Hrvatske s ciljem popularizacije knjige i čitanja, obilježila je i 3. županijsko natjecanje u čitanju naglas za Sisačko-moslavačku županiju koje je održano u Ogranku Caprag Narodne knjižnice i čitaonice Vlado Gotovac Sisak.
Na natjecanju su sudjelovali predstavnici četiri grada naše Županije: Petrinje, Velike Ludine, Popovače i Siska. Prosudbenu komisiju činile su Božica Vuić, predavačica na Učiteljskom fakultetu u Petrinji, Jadranka Del Ponte, spisateljica za djecu i knjižničarka iz Knjižnice i čitaonice Kutina te Ljerka Iharoš, profesorica hrvatskog jezika u Srednjoj školi Glina. Nakon odgledanih i odslušanih nastupa u posebnom ugođaju, odabrali su najbolje čitatelje naglas koji će predstaviti našu Županiju na 3. nacionalnom natjecanju koje će se ove godine održati 19. i 20. studenog 2015. godine u Sisku.
Pobjedu u mlađoj kategoriji odnio je Patrik Sladović iz Siska, dok je u starijoj kategoriji najbolji čitatelj bio Lovro Ivić iz Popovače.

Izvor: https://www.facebook.com/natjecanje.u.citanju/?fref=ts