Projekt – Snimamo radio emisije

Projekt – Snimamo radio emisije

IF

Upravo smo završili projekt Snimamo radio emisije. U projektu su sudjelovali učenici 6 AC i 6 BDE razreda koji idu na izbornu nastavu informatike.

Cilj projekta je bio smisliti, snimiti, obraditi te objaviti svoju radio emisiju.

Učenici su se tijekom projekta upoznali s načinima stvaranja radio emisije te radom u programu za snimanje i obradu zvuka Audacity, U timskom radu su napisali svoje radio emisije, snimili ih te obradili (dodali efekte i glazbene podloge) te objavili ih na internetu,

Također su se upoznali s autorskim pravima te stranicama na kojima besplatno mogu preuzeti glazbene podloge te alatima za preuzimanje audio zapisa s interneta.

Od ove godine koristimo i privatnu društvenu mrežu Yammer preko su sustava office365.skole.hr na kojoj su učenici objavljivali sve informacije o projektu i komunicirali sa svojim kolegama i učiteljem.

Yammer se pokazao kao odličan alat za suradnju, komunikaciju i dijeljenje podataka u zatvorenim grupama.

Učenici su odlično odradili ovaj projekt i dobili jako puno informacija i znanja koje će im koristiti u budućim projektima.

Svi smo jako ponosni snimljene radio emisije.

Poslušajte radio emisije

Sport 2

Vicevi 2

Fotografije:

Kratki video presjek projekta:

Više o Yammeru na https://pogledkrozprozor.wordpress.com/2011/05/30/yammer/