Terenska nastava – Vukovar

Terenska nastava – Vukovar

VUKOVAR

Bilo je to 5. prosinca u pet sati ujutro, svi osmi razredi okupili su se ispred škole. Smjestili smo se u  autobus, gdje su nas dočekali učenici iz Bedenice te smo krenuli put Vukovara. Prva stanica bila je Kutina gdje smo pokupili druge nastavnice i učenike. Kada smo stigli u Vukovar, išli smo u vojarnu gdje smo poslušali dva predavanja o Domovinskome ratu. Nakon predavanja, posjetili smo Gradski muzej Vukovar smješten u dvorcu Eltz  i Muzej vučedolske kulture. Tada smo se smjestili u hostel i pošli u grad gdje smo imali slobodno vrijeme prije diska. Nakon zabave u disku, vratili smo se u hostel i pošli spavati. Idući dan smo posjetili Memorijalno groblje, Ovčaru, Spomen dom Ovčara, vojarnu i Trpinjsku cestu. Za kraj smo riješili kviz i lagano krenuli kući. A sve ono što smo doživjeli i vidjeli pogledajte u galeriji fotografija.

Sara Roginić  i Bruna Križanić