ČITAJUĆI STVARAM

ČITAJUĆI STVARAM

U utorak, 16. svibnja 2017., učenici 3.a i 3.b razreda sudjelovali su u zajedničkom izvanučioničkom  projektu   Knjižnice i čitaonice Popovača  i  Knjižnice OŠ Popovača na temu  „ČITAJUĆI STVARAM“. Tema za rad učenika bila je priča Jedanaest metara, autorice Nade Mihelčić.

Kad smo došli u knjižnicu, bili smo podijeljeni u 3 skupine po razredima: likovnu, dramsku i kviz.

Skupina kvizaša trebala je pročitati priču, ispričati sadržaj priče te se pripremiti za kviz u kojem su odgovarali na postavljena pitanja. Likovna skupina je crtala motive iz priče, slagala crteže na plakat te samostalno oblikovala naslov priče. Dramska skupina je na temelju priče dramatizirala tekst ( napisala i uvježbala igrokaz).

Nakon ugodnog timskog rada u skupinama A i B razreda uslijedila je stanka za odmor, sok i sendvič.

Po završetku stanke slijedilo je predstavljanje plakata, igrokaza, i na kraju kviz znanja po razredima. Učenici A i B razreda trudili su se biti što bolji,uspješniji u svakom dijelu ovog projekta.

U ovakvom smo radu svi uživali neopterećeni  školskim zvonom. Bilo je lijepo i zabavno družiti se, a mnogo toga smo i naučili iz poruke ove priče.

Fran Šimić, 3.b