Sv. Nikola u našoj školi

Sv. Nikola u našoj školi

Blagdan sv. Nikole slavimo svake godine 6. prosinca. Raduju se djeca, čiste čizmice koje će staviti na prozor kako bi sveti Nikola i njima donio dar koji su zaslužili ako su bili dobri.

I ove godine sveti Nikola imao je pune ruke posla! Učenici u Voloderu, Osekovu, Potoku, Strušcu, Jelenskoj i Popovači s nestrpljenjem su očekivali kada će se na vratima njihove škole pojaviti sveti Nikola i donijeti im darove.

Kako bi svetog Nikolu što ljepše ugostili, učenici nižih razreda danima su uvježbavali pjesme, recitacije i igrokaze. Kada je sveti Nikola došao, iznenađenju i veselju nije bilo kraja.

Svi učenici dobili su poklone, ali nitko nije dobio šibu  – to znači da su ove godine učenici bili jako dobri. Sveti Nikola im je poručio da i dalje budu takvi, a nakon što su svi dobili darove, svetog Nikolu otpratili su pljeskom.

Učenici dramske skupine sa svojom učiteljicom Marijom Potočki održali su i priredbu u Domu kulture za djecu koja ne pohađaju vrtić. Naravno, sveti Nikola je i njima nakon priredbe podijelio darove. Kako je bilo – pogledajte fotografije u našoj galeriji.

Natalija Balog, 7.b