Večer matematike u OŠ Popovača

Večer matematike u OŠ Popovača

U sklopu projekta Matematički znanstveni izazovi Hrvatsko matematičko društvo uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske organiziralo je Večer matematike. Voditeljice projekta su Tanja Soucie, prof. koja je ujedno i autorica projekta i Ivana Katalenac, prof. iz Zagreba.

Od ove godine glavni sponzor Večeri matematike je IRIM, Institut za razvoj i inovativnost mladih. Inspirirani njihovom podrškom ove godine ponudili smo i nekoliko aktivnosti u kojima se koristi micro:bit.

Prošle godine u Republici Hrvatskoj u projektu je sudjelovalo preko 95 000 sudionika.

Večer matematike održala se i u Osnovnoj školi Popovača u Popovači, 7. prosinca 2017. godine s početkom u 17 sati.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica u kojima sudjeluju učenici i njihovi roditelji, a koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu – zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Večer matematike nalik je sajmu. Sudionici obilaze „matematičke stanice“ i odabiru aktivnosti u kojima će sudjelovati. Materijali s detaljnim uputama o aktivnostima dostupni su na svakoj stanici, a „dežurni matematičar“ (profesor matematike i/ili učenik) pomoći će pri njihovoj provedbi.

Cilj Večeri matematike je popularizacija matematike te poticaj učenika za nastavak matematičkog obrazovanja.

U Osnovnoj školi Popovača u Večeri matematike sudjelovale su učiteljice: Josipa Blažević, Maja Loina i Zvjezdana Martinec s učenicima i roditeljima u svojim razrednim odjelima.

Učenici i roditelji najveći su interes pokazali za radionice micro: bita koje je vrhunski odradio ambasador micro:bita Darko Rakić, učitelj informatike.

Ukupan broj sudionika je 116.

Povjerenica za Večer matematike

Zvjezdana Martinec, prof.