Županijsko natjecanje iz Informatike

Županijsko natjecanje iz Informatike

U petak 9. veljače 2018. godine u našoj školi održalo se već tradicionalno Županijsko natjecanje iz Informatike. 86 najboljih učenika informatičara i 30 njihovih mentora iz naše županije okupilo se u predvorju naše škole i prisustovalo svečanom otvorenju. Školski zbor pod vodstvom učitelja Tomislava Brajdića otpjevao je himnu, nakon čega je sve prisutne pozdravio ravnatelj Dražen Mlakar i zaželio im puno sreće i uspjeha na natjecanju. Nakon ravnatelja, obratio se i dožupan Roman Rosavec. Svima je zaželio dobrodošlicu te rekao kako je informatičko znanje danas jako važno, upravo zbog razvoja gaming industrije. Riječ je o industriji budućnosti, „gaming“  industriji  ili izradi video igara, gdje postoje veliki  izvozni potencijal, a  predstavlja jedan od smjerova budućeg razvoja. Upravo su učenici koji pokazuju zavidno znanje u informatičkom području taj potencijal te ga treba i dalje razvijati i poticati natjecanjima na svim razinama. Natjecanje se provelo u nekoliko kategorija (LOGO, Algoritmi, Osnove informatike), a natjecali su se učenici od petog razreda osnovne škole do četvrtog razreda srednje škole. Svim učenicima čestitamo na ostvarenom uspjehu, ali valja izdvojiti one najbolje, a to su:

NESLUŽBENI REZULTATI:

LOGO 5. razred