Vesela veljača u PŠ Stružec

Vesela veljača u PŠ Stružec

I ove godine učenici naše škole nestrpljivo su čekali veljaču. Razlog je svima dobro  poznat: Maškare i Valentinovo. Kako je to bilo ove godine, napisala je naša učenica Sandra Frančina.

Maškare

U utorak 6. veljače u našoj školi održale su se maškare. Učenici su u školu došli maskirani. Svaka se maska predstavila, a neki su osmislili i igrokaz. Nakon predstavljanja birali smo najbolju masku iz svakog razreda. Iz prvog razreda pobijedio je Marko Marušić, a bio je maskiran u starog djeda. Iz drugog razreda pobijedio je Leonardo Tušek koji je bio dimnjačar, a iz trećeg razreda pobijedila sam ja, a bila sam dama. Iz četvrtog razreda pobijedila je kaubojka, tj. Klara Gregurek .

Pobjedničke maske dobile su darove: čokoladu i olovke. Na kraju smo se svi zajedno zabavili uz ples, pjesmu i bombone.

Valentinovo u PŠ Stružec

U utorak 13. veljače u našoj je školi održana proslava Valentinova. Organizirali smo ples srca na kojem su sudjelovali svi naši učenici. Dječaci su izvlačili plavo srce na kojem je napisan broj, a djevojčice crvena srca. Dječak i djevojčica s istim brojem bili su par za ples. Započeli smo plesati, a učiteljica je izvlačila brojeve. Koji je broj izvukla, taj je par ispao iz plesa.

Ja sam bila broj 3. Plesala sam s Ivanom Prikratkim. Na kraju smo Ivan i ja ostali posljednji par i  pobijedili. Učiteljica nam je uručila darove. Ostali učenici dobili su utješne darove: bombone i čokoladice u obliku srca.

Ivan i ja otplesali smo pobjednički ples, a svi ostali su nam se pridružili. Tako smo proslavili ljubav i prijateljstvo.

Sandra Frančina, 3.razred