Terenska nastava u Jasenovcu

Terenska nastava u Jasenovcu

U četvrtak 15. ožujka 2018. učenici 8.b, 8.d i 8.e razreda u pratnji učiteljice iz povijesti te učiteljica geografije i engleskog jezika išli su u Jasenovac na terensku nastavu iz povijesti.

U školi smo imali prvi sat nakon kojega smo krenuli u Jasenovac. Putovali smo autobusom oko 40 minuta. Kada smo došli, krenuli smo prema kamenom cvijetu s voditeljicom. Putem smo čuli informacije o logoru i ljudima koji su bili tamo; saznali da se logor Jasenovac sastojao od 5 logora (logor I. pokraj sela Krapje, logor II. pokraj sela Bročice, logor III. Ciglana, radni logor Kožara i logor Stara Gradiška). Kada smo se vratili, bili smo podijeljeni u nekoliko skupina. Svaka skupina je dobila svoje papire sa zadacima i pitanjima koje smo rješavali uz posjet Memorijalnom muzeju Spomen. Pitanja su nam pomogla da na zanimljiv način istražimo muzej. Nakon što smo ih riješili, svaka grupa je pročitala svoje odgovore tako da smo čuli i o stvarima koje možda nismo primijetili u muzeju. Nakon što su svi pročitali svoje odgovore, krenuli smo natrag u Popovaču. Oko 12:30 ponovno smo bili pred školom.

Petra Bastalec, učenica 8.b razreda