Uskrs u PŠ Stružec

Uskrs u PŠ Stružec

Vratili smo se s proljetnih praznika, ali uskrsno raspoloženje još uvijek može se osjetiti u hodnicima naše škole. Učenici Područne škole Stružec također su se potrudili prigodno urediti školu. Prije mjesec dana počeli su sakupljati stari papir. Odlučili su od starog papira napraviti ukrase za Uskrs i prigodno urediti školu. Sakupili su četiri vreće papira.

Najprije smo od papira izradili male, srednje i velike kuglice.Teta Katica od brašna i vode napravila je ekološko ljepilo. Kuglice smo lijepili i izrađivali pisanice, piliće i ovce. Glavna „faca“ naše škole postao je veliki zec. Sve što smo izradili moralo se prvo dobro osušiti, a nakon toga smo sve obojali bijelom bojom. Nakon sušenja krenuli smo na završno bojanje. Pilići su bili žuti, pisanice šarene, a ovce bijele. Učiteljica Ružica velikog je zeca obojala u lijepe šarene boje. Kad su svi ukrasi bili obojani, stavili smo ih u naš školski hodnik. Napravili smo veliko dvorište u kojem su zečići, pilići s kokom, stablo na koje smo objesili pisanice, visibabe, ljubičice i jaglaci i, naravno, naš veliki zeko.

Nakon svega bili smo sretni što smo naučili kako se izrađuju ukrasi od starih novina, a ujedno smo se i lijepo zabavili.

Sandra Frančina, 3.razred