Po treći put domaćini CM lige

Po treći put domaćini CM lige

Croatian Makers liga dio je projekta Croatian Makers koji je 2014. godine pokrenuo Institut za razvoj i inovativnost mladih (IRIM). Cilj Lige je omogućiti široko uključivanje robotike, automatike i programiranja u edukaciju u osnovnoškolskom uzrastu. Platforma na kojoj se odvija liga edukacijski je robot mBot (Bluetooth verzija) koji nudi vrlo jednostavan ulazak u svijet robotike, ali omogućava i naprednije korištenje.

Natjecanje je podijeljeno u dvije kategorije: mlađa dobna skupina (1.-5. razred) i starija dobna skupina (6.- 8. razred osnovne škole), a odvija se kroz cijelu školsku godinu i to u 4 kola. Učenici koji sudjeluju skupljaju bodove kao tim i pojedinačno, a skupina i učenik u svakoj kategoriji, koji se pokažu najuspješnijima, kroz održana kola bit će proglašeni najboljima i dobiti odgovarajuća priznanja. Ovo kolo bilo je 3. po redu u ovoj školskoj godini.

Ponosni smo što smo i ove godine ugostili učenike i njihove mentore iz osnovnih škola iz Kutine, Garešnice, Lipovljana, Ludine i Ivanić-Grada. Najuspješniji timovi bili su iz OŠ Stjepana Kefelje, Kutina (starija dobna skupina) te OŠ Ludina (mlađa dobna skupina). Čestitamo najuspješnijim timovima i njihovim mentorima, a ostalima želimo više sreće u sljedećem kolu.