Matematička liga

AutorMaja Bezuk

Matematička liga

MAT liga ekipno je matematičko natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola. Nastala je sa željom popularizacije matematike, veće motivacije učenika i njihovih mentora u radu te poticanja zajedništva i timskog rada. Organizator natjecanja je MAT, obrt za poduku, vlasnice prof. matematike Maje Zelčić.

Natjecanje se odvija u sljedećim kategorijama:

• NATJECANJE ČETVEROČLANIH EKIPA – MAT 4-liga
    • A – matematičke gimnazije,
    • B – nematematičke gimnazije,
    • C – strukovne škole (C3 – trogodišnje, C4 – četverogodišnje),
    • D – osnovne škole (D1 – niži razredi, D2 – viši razredi).

Ekipa se sastoji od četiri člana iste škole. Ekipu osnovne škole u kategoriji nižih razreda čine po dva učenika trećih i četvrtih razreda, u kategoriji viših razreda ekipu čini po jedan učenik od petog do osmog razreda, a ekipu srednje škole po jedan učenik od prvog do četvrtog razreda. Moguće je neke članove zamijeniti učenicima iz nižeg razreda.

• NATJECANJE DVOČLANIH EKIPA – MAT 2-liga

Natjecanje se odvija u slijedećih 18 kategorija:

Ekipa se sastoji od dva člana istog razreda iz iste škole. Moguće je nekog člana zamijeniti učenikom iz istog ili nižeg razreda.

Natjecanje se provodi kroz četiri kola tijekom školske godine:

• jesensko kolo – listopad 2018.
  • zimsko kolo – prosinac 2018.
  • proljetno kolo – ožujak 2019.
  • ljetno kolo svibanj 2019.

Bodovi osvojeni po kolima zbrajaju se i na kraju proglašavaju i nagrađuju pobjednici lige po kategorijama.

Iza nas je jesensko kolo, održano u srijedu, 10.10.2018. godine. Učenici naše škole natjecali su se u MAT 4-ligi i među 78 osnovnih škola osvojili 25 mjesto.

Za našu školu natjecali su se:

1. Marko Lukšić, učenik 5.b razreda
  2. Iva Kocet, učenica 6.c razreda
  3. Dora Lendvaj, učenica 7.b razreda
  4. Lana Marković, učenica 8.b razreda.

ISKRENE ČESTITKE NAŠIM UČENICIMA!

Povjerenica MAT lige za OŠ Popovača

Maja Loina, učiteljica matematike