Četvrtu godinu za redom Osnovna škola Popovača pobjednik je Županijskog natjecanja u čitanju naglas!

AutorMaja Bezuk

Natjecanje u čitanju naglas namijenjeno je učenicima osnovnih škola od trećeg do osmog razreda s ciljem poticanja i popularizacije knjige i čitanja, razvijanja ljubavi prema knjizi i čitanju kao kvalitetnom provođenju slobodnog vremena, unaprjeđenju čitalačkih sposobnosti učenika i poticanje usmenog izražavanja.

Organizator ovog natjecanja je Narodna knjižnica i čitaonica Vlado Gotovac Sisak. Učenici se natječu u mlađoj kategoriji koja obuhvaća treći, četvrti i peti razred te u starijoj kategoriji u kojoj sudjeluju učenici šestog, sedmog i osmog razreda.

Ove godine grad Popovaču u mlađoj kategoriji predstavljala je naša učenica Lorena Klopotan (mentorica Lucija Vlahov) koja je čitala Čudnovate zgode šegrta Hlapića. Naša škola je na gradskom natjecanju odnijela pobjedu i u starijoj kategoriji. Učenica 8. razreda Natali Rožić (mentorica Martina Tutić) predstavljala nas je na županijskom natjecanju s romanom Tajni dnevnik Adriana Molea.

Lorena Klopotan proglašena je pobjednicom u svojoj kategoriji Županijskog natjecanja u čitanju naglas i predstavljat će našu školu i županiju na državnom natjecanju koje će se održati u Sisku 22. studenog 2018. godine. Natali Rožić osvojila je izvrsno 2. mjesto u starijoj kategoriji.

Prisjetimo se svih pobjednika županijskih natjecanja koji dolaze iz naše škole:

1. Lovro Ivić
  2. Sara Roginić