DANI KRUHA U OŠ POPOVAČA

AutorMaja Bezuk

DANI KRUHA U OŠ POPOVAČA

I ovoga smo listopada tradicionalno u našoj školi obilježili Dane zahvalnosti za kruh i plodove zemlje. U četvrtak, 18. listopada, od ranoga jutra u školi su se mogla vidjeti razna ukusna peciva, kolači, plodovi zemlje i kruh, koje su naši učenici razredne nastave donijeli u školu kako bi upriličili ovaj događaj.

U organizaciji razredne nastave organizirana je priredba u kojoj smo mogli spoznati o vrijednostima kruha i plodova zemlje za sve nas. Velečasni Mato Draganović pozdravio je sve okupljene te je molitvom zahvale i Božjom Riječju zazvao blagoslov na sve donesene darove naših učenika.

Veseli učenici od prvog do četvrtog razreda sa svojim učiteljicama i učiteljima priredili su bogat program prožet pjesmama Tiho pada lišće, Žuto lišće, Mlin na vodi, Muhara, Jesen, Kišica. Recitacije: Ljuti li se Jesen; Jesenska zlatna; Listopad. Igrokazi: Rujan u voćnjaku; Usnula Jesen; Bazlamača; Kako kruh nastane; Razgovor u pekarnici. U igrokazima su sudjelovale i učenice petih razreda.

Prema zadovoljnim osmjesima učenika moglo bi se zaključiti da su naši mali recitatori vrlo uspješno dočarali jesenski ugođaj. Nakon nastave svi su se počastili proizvodima. Ovim putem zahvaljujemo roditeljima, bez čijeg truda ne bismo mogli upriličiti ovu svečanost u našoj školi.

Maja Bezuk editor