Godišnje arhive 2019

Matematička liga

Završene su kvalifikacije za Matematičku ligu Popovača – Velika Ludina. Od 180 učenika koji su sudjelovali, 102 su se plasirala u natjecateljski dio koji će početi u veljači sljedeće godine. Čestitke svim natjecateljima, a posebno onima čija ćemo imena objaviti.

Sveti Nikola u našoj školi

Prosinac je najljepši mjesec u godini jer se svi radujemo svetom Nikoli i Božiću. I ove godine, 6. prosinca, sveti Nikola je posjetio našu školu i učenicima donio skromne darove. Učenici 3.a dočekali su ga s prigodnim pjesmicama i recitacijama koje je s njima pripremila učiteljica Snježana Šket i pomoćnica u nastavi Antonija Palijan. Na kraju im je sveti Nikola udijelio Božji blagoslov te poželio puno mira i ljubavi.

Blagdan svetog Nikole u PŠ Stružec

U četvrtak 5.12.2019. proslavili smo blagdan svetog Nikole. Pripremili smo prigodni program uz puno pjesme,plesa,veselja, i naravno slatkiša.

Uoči blagdana svetog Nikole raduju se djeca, spremaju svoje cipelice, čiste čizme koje će staviti u prozor kako bi sveti Nikola i njima donio dar koji su zaslužili ako su bili dobri. Pisali smo naše želje i nadali se da će ih sveti Nikola pročitati. Skromni smo bili i nismo tražili puno, jer znamo da je on bio svetac od kojeg možemo puno naučiti.

Sveti Nikola cijelog života shvaćao je da je jedini životni put čovjeka – ljubav prema Bogu i bližnjemu. S tom ljubavi činio je čuda i zbog nje je proglašen svetim. Kao takvog i mi smo ga izabrali da nam bude primjer, zaštitnik i zagovornik.

Od našeg sv. Nikole možemo naučiti kako se živi vjera i ljubav.

Učiteljice

AutorMaja Bezuk

Županijsko natjecanje – šah 2019.

Učenici OŠ Popovača sudjelovali su na Županijskom natjecanju u šahu. Natjecanje je održano 29.11.2019. godine u Sisku u prostorijama Šahovskog društva Sisak, Capraška 12. Natjecali su se u sastavu: Luka Jagarčec 8. razred i Darien Pastula, Niko Petranović te Benedikt Faletar, trojica učenika petih razreda. Učenici su osvojili četvrto mjesto.

Vjeroučitelj Danijel Markešić

Poštovani roditelji i dragi učenici,

u utorak, 3. prosinca 2019. godine, nastava će se održati prema redovnom rasporedu uz uobičajeni prijevoz učenika putnika autobusima.

Produženi boravak učenika radit će po ustaljenom rasporedu.
Prehrana će biti osigurana učenicima u nastavi i u produženom boravku.

Poštovani roditelji i dragi učenici,

u ponedjeljak 2. prosinca 2019. godine najavljen je nastavak štrajka odgojno-obrazovnih djelatnika u kojem sudjeluju i zaposlenici OŠ Popovača.

Nastava se taj dan neće održati no učenici koji dođu u školu bit će zbrinuti na odgovarajući način.

Produženi boravak radit će po ustaljenom rasporedu.

Ukoliko imate kakvih pitanja obratite se ravnatelju na e-mail drazen.mlakar@skole.hr ili na broj 098 261 670.

Poštovani roditelji i dragi učenici,

u petak 29. studenoga 2019. godine najavljen je nastavak štrajka odgojno-obrazovnih djelatnika u kojem sudjeluju i zaposlenici OŠ Popovača.

Poštovani roditelji i dragi učenici,

u četvrtak 28. studenoga 2019. godine najavljen je nastavak štrajka odgojno-obrazovnih djelatnika u kojem sudjeluju i zaposlenici OŠ Popovača.

Poštovani roditelji i dragi učenici,

u srijedu, 27. studenoga 2019. godine najavljen je nastavak štrajka odgojno-obrazovnih djelatnika u kojem sudjeluju i zaposlenici OŠ Popovača.

Poštovani roditelji i dragi učenici,

u utorak, 26. studenoga 2019. godine najavljen je nastavak štrajka odgojno-obrazovnih djelatnika u kojem sudjeluju i zaposlenici OŠ Popovača.