1. dan festivala Bookarator

1. dan festivala Bookarator

Prvi dan Bookaratora – malog festivala knjige, naša škola ugostila je dvoje književnika za djecu i mlade: Željku Horvat-Vukelja i Jadranka Bitenca.

Željka Horvat-Vukelja, autorica petnaestak djela za djecu, među kojima su najpoznatija Hrabrica i Reumatični kišobran, predstavila se učenicima prvih i drugih razreda. Uz zanimljiv scenski nastup, koristeći se torbom punom iznenađenja, približila je svoje književno stvaralaštvo i likove iz svojih knjiga. Učenici su i sami sudjelovali u poučnim igrokazima i odlično se zabavljali uz priču o ježu Žinku i njegovom prvom danu škole te priču o morskom krastavcu koji je odbio ići na morski bal jer je smatrao da je preružan.

Jadranko Bitenc je svoje romane Twist na bazenu i Lana – godina mačke približio učenicima petih razreda. Učenici su s autorom razgovarali o načinu na koji nastaje njegov književni opus te su pokazali interes za zanimanje pisca.

Drugi dan Bookaratora učenici šestih razreda imati će književni susret s Vlatkom Planinom, a učenici četvrtih razreda po prvi put će u knjižnici naše škole zaigrati popularnu igru Escape room.