2. dan festivala Bookarator

2. dan festivala Bookarator

Drugi dan Bookaratora – malog festivala knjige, naša škola ugostila je književnicu Vlatku Planinu, autoricu nekoliko zbirki pjesama i romana za mlade, među kojima je najpopularniji roman Wend.

Autorica se predstavila učenicima šestih razreda s kojima je podijelila zajedničke interese iz područja književnosti. Istaknuvši važnost knjige i čitanja, s učenicima je razgovarala o cjeloživotnom učenju kroz mnogobrojne korisne savjete i iskustva.

Učenici četvrtih razreda danas su u školskoj knjižnici zaigrali planetarno popularnu igru Escape room.

Mali knjižnični detektivi imali su za zadatak pronaći zagonetni predmet koji je knjižničarki bio potreban za putovanje u svijet knjiga. Kroz rješavanje zadataka otkrivali su lozinke koje su otključavale lokote kutija u kojima su bili skriveni tragovi. Ovaj oblik informalnog učenja oduševio je učenike i potaknuo ih na istraživanje knjižnice i posuđivanje novih naslova.

Svim učenicima razredne nastave matične i područnih škola Osnovne škole Popovača treći dan Bookaratora ponudit će predstavu „Desetka Lajk“ u izvedbi Teatra Don Hihot iz Ivanić Grada.  Učenici područnih škola susrest će se s mladom sisačkom književnicom Ivom Dužić.