3. dan festivala Bookarator

3. dan festivala Bookarator

Trećeg dana Bookaratora – malog festivala knjige učenici područnih škola Osnovne škole Popovača prisustvovali su susretu s mladom sisačkom književnicom Ivom Dužić.

Književnica i knjižničarka iz Osnovne škole Viktorovac, Sisak predstavila je svoja djela čitajući pojedine ulomke i recitirajući pjesme, a najzanimljivije je bilo upoznavanje sa starim sisačkom hrastom Julijusom, Starim mostom i ostalim znamenitostima grada Siska. Učenici su razgovarali s književnicom, a čak su se okušali i u glumačkim vodama glumeći vjetar i oluju koji su srušili hrast.

U Domu kulture Popovača za sve učenike razredne nastave Osnovne škole Popovača bila je organizirana predstava „Desetka Lajk“ u izvedbi Teatra Don Hihot iz Ivanić-Grada.

Učenici su kroz predstavu upoznali malenog mišića Kira, koji nakon brojnih putovanja po svijetu čarolijom odlazi u svijet lektira gdje se susreće s likovima koje izvodi na pravi put. Dnevnik Pauline P, Hoću i ja! i Bum Tomica, samo su neki od lektirnih junaka s kojima su se susreli i učenici i miš Kiro, koji je ujedno i general. Na ovaj zabavan način svi su se prisjetili djela koja su već pročitali ili zainteresirali za neka koja će tek uzeti u svoje ruke.

Četvrti dan festivala u goste učenicima sedmih razreda dolazi Jasminka Tihi Stepanić, dobitnica nagrade Grigor Vitez za najauspješnije književno djelo ua mlade za 2018. godinu za roman Ljeto na jezeru Čiču. Učenike trećih razreda razveselit će ilustratori čija djela možemo od početka festivala vidjeti u školskoj knjižnici Andrea Petrlik Huseinović i Kašmir Huseinović.