4. dan festivala Bookarator

4. dan festivala Bookarator

Četvrtog dana Bookaratora – malog festivala knjige učenike sedmih razreda posjetila je višestruko nagrađivana književnica Jasminka Tihi Stepanić.

Predstavila im je nekoliko svojih najpoznatijih djela,  uključujući i ona za koja je osvojila prestižne nagrade i priznanja, poput Nagrade „Mato Lovrak“ za roman Imaš fejs? i Nagrade „Grigor Vitez“ za roman Ljeto na jezeru Čiču. Učenici su sa zanimanjem pratili izlaganje književnice koja je i u našoj knjižnici među najposuđivanijim autorima. Sigurno će tako biti i s njenim novim romanom kriminalističkoga žanra kojeg je najavila u našoj školi.

Kako nastaje slikovnica? Gdje se pronalazi inspiracija za njenu izradu? Koliko traje izrada jedne slikovnice? Odgovore na ta i još mnoga pitanja dobili su učenici trećih razreda na predavanju koje su za njih održali Andrea Petrlik Huseinović i Kašmir Huseinović, vlasnici izdavačke kuće „Kašmir promet“.

Učenici su imali priliku osvojiti slikovnice odgovarajući točno na pitanja o onome što su čuli. Od početka festivala zidovi naše školske knjižnice obogaćeni su ilustracijama upravo Andree Peterlik Huseinović. Učenicima je bilo posebno zanimljivo pogađati iz kojih su slikovnica pojedine ilustracije.

Peti, ujedno i zadnji dan festivala, rezerviran je za učenike osmih razreda. Predstavit će im se svestrana književnica, dobitnica brojnih nagrada i priznanja i autorica djela koja možemo susretni u školskim udžbenicima Maja Brajko-Livaković. Od festivala ćemo se za ovu školsku godinu pozdraviti uz jedinstvenu i zabavnu društvenu igru Vukodlak koju će osmaši u školskoj knjižnici zaigrati uz stručno vodstvo Dejana Šiptara, knjižničara u Osnovnoj školi Ludina.