Zašto je posljednja srijeda veljače ružičasta

AutorMaja Bezuk

Zašto je posljednja srijeda veljače ružičasta

Od početka ovoga tjedna, u našoj školi spominjemo Dan ružičastih majica. Premda većina nas zna što obilježavamo toga dana, ipak se svake godine trudimo naglasiti važnost obilježavanja toga dana. U školi su na panoima blagovaonice i na hodniku stajale poučne poruke i crteži koji govore o nenasilju. Svi učenici, ali i osoblje škole posljednju srijedu u veljači oblačimo ružičaste majice jer na takav simboličan način želimo skrenuti pozornost na vršnjačko nasilje, koje je nažalost sveprisutno.

Posljednja srijeda ove godine bila je 26. veljače i tada smo već tradicionalno u našoj školi obilježili Dan ružičastih majica. Svi koji su bili u mogućnosti, od najmlađih do najstarijih, obukli smo ružičaste majice u znak podrške protiv vršnjačkoga nasilja. Tijekom velikoga odmora školski zbor i učenici nižih razreda zajedno su pjevali pjesme Život nije siv, Budi sretan svaki dan i Hajde da ludujemo. Uz pjesmu su naši mališani radosno plesali, a i učenici viših razreda tapkali su uz ritam pjesme. Nakon nastupa zbora, učiteljica Glazbene kulture Irena Mikšić održala je kratki govor i poručila nam važne poruke u vezi ovoga dana.

Trebamo biti svjesni sebe i drugih oko nas, trebamo jedni druge prihvaćati, uvažavati i graditi pozitivan odnos i stav kako bi i naša budućnost bila bolja i veselija.

U galeriji pogledajte kako smo obilježili ovaj dan.

Ana Cvitanović, učenica 6. a razreda

Maja Bezuk editor