Pristup informacijama i zaštita osobnih podataka

Zaštita osobnih podataka

Sukladno Zakonu o zaštiti osobnih podataka („Narodne novine“ broj: 103/03, 118/06, 41/08, 130/11 i 106/12), a obzirom na zaštitu podataka učenika kao maloljetnih osoba, Osnovna škola Popovača na svojim web stranicama objavljuje sljedeće podatke o učenicima:

Ako postoji pisana privola roditelja:
Ime i prezime/fotografiju učenika u člancima o događanjima u školi, sudjelovanju u projektima, rezultatima natjecanja u znanju i športskim natjecanjima kao i ime prezime učenika članova Vijeća učenika.

Ako ne postoji pisana privola roditelja:
U svim objavama službenih dokumenata i člancima o događanjima u školi, sudjelovanju u projektima, rezultatima natjecanja u znanju i športskim natjecanjima, Škola ne objavljuje podatke o učeniku kao ni fotografije učenika, već samo inicijale učenika.

Zamjenica službenika za informiranje i zaštitu osobnih podataka: Sadika Zubčević , dipl. iur.

Adresa i mjesto rada: Osnovna škola Popovača, Vinogradska 15, 44317 Popovača

Tel: 044/ 637-266

E-mail:  ured@os-popovaca.skole.hr

Odluka o imenovanju službenika za informiranje